
fot. Piotr Łukaszewicz, warsztat.pl
Znajomość Internetu
- Bardzo ważne jest to, aby specjalista potrafił wyszukiwać części w Internecie m.in. na internetowych szrotach, aukcjach, stronach z częściami. W małych warsztatach, które zatrudniają niewiele osób, taka umiejętność jest szczególnie ważna. Im szybciej uda znaleźć się poszukiwaną część w dobrej cenie, tym rośnie szansa, że klient będzie zadowolony - mówi Joanna Żukowska z Monster Polska. - Warto więc zapytać o znajomość Internetu – dodaje.
Chęć do pracy
Trudno zweryfikować, czy pracownik ma w sobie chęci do pracy.
- Pomocne pytania, które warto zadać: dlaczego chce pan podjąć u nas pracę? Na czym panu najbardziej zależy? Jakie ma pan plany na najbliższe pięć lat? – wylicza ekspertka Monster Polska.
Odpowiedzi dadzą pewien obraz podejścia fachowca do pracy i przyszłości. Warto pamiętać, że częsta rotacja pracowników nie wpływa dobrze na markę warsztatu. Klient lubi mieć „swojego mechanika”, któremu zaufa.
Doświadczenie
- Ostatnim elementem jest oczywiście doświadczenie – mówi Joanna Żukowska z Monster Polska i dodaje, że warto o nie zapytać i – w razie niepewności - zweryfikować. Oczywiście, im większe doświadczenie, tym większa gwarancja, że fachowiec jest godny zatrudnienia. Z drugiej strony nie należy skreślać młodych. Często mają oni umiejętność zdobywania klientów i potrafią zdobywać w szybkim tempie samochodowe części. Słowem, jeśli warsztat stać na zatrudnienie młodego i zapowiadającego się dobrze specjalistę, warto dać mu szansę.
Szukasz pracy? Sprawdź najnowsze ogłoszenia z branży w międzynarodowym serwisie rekrutacyjnym MonsterPolska.pl.
Komentarze (2)