Innowacyjna struktura i materiały
Model Ultrac Pro to doskonałe połączenie wysokiej wydajności i niezrównanego komfortu dzięki całkowicie nowej konstrukcji powierzchni stopki i większej „strefie elastycznej” w ścianie bocznej.
Ponadto bieżnik opony zawiera całkowicie nową, wysoce zaawansowaną mieszankę nowej generacji. Wytwarza się ją w ramach inteligentnego procesu mieszania z wykorzystaniem najnowocześniejszych polimerów, wypełniaczy i żywic o wysokiej wydajności, które gwarantują doskonałą przyczepność zarówno na mokrej, jak i suchej nawierzchni w szerokim zakresie temperatur.
Producent podkreśla, że większa sztywność modelu Ultrac Pro pozwoliła inżynierom stworzyć ścianę boczną o cieńszym profilu, dzięki czemu opona jest dużo bardziej elastyczna i zapewnia znacznie wyższy stopień przyczepności podczas jazdy po koleinach. A zoptymalizowana konstrukcja pozwoliła obniżyć wagę opony i poprawić jej trwałość.
Niska waga
Model Ultrac Pro jest znacznie lżejszy od swojego poprzednika. Porównując dwie generacje opon w rozmiarze 245/45R18 100Y XL, nowy model Ultrac Pro jest o 1,7 kg lżejszy od modelu Vredestein Ultrac Vorti+. Redukcja masy prowadzi do zmniejszenia masy obrotowej, co poprawia reakcję układu kierowniczego, przyspieszenie i skuteczność hamowania. Ze względu na mniejszą masę opony zapewniają również bardziej wydajny kontakt z nawierzchnią. Użycie mniejszej ilości materiałów oznacza, że energia potrzebna do tworzenia mieszanek, formowania opon i utwardzania została znacznie zmniejszona.
Wyjątkowy wygląd jest inspirowany wzornictwem chronometrów i innych wysokiej jakości zegarów, a ogólny motyw upływającego czasu nawiązuje do wydajności opony. Debiut nowego modelu Ultrac Pro upamiętnia 25. rocznicę współpracy firmy Apollo Tyres z biurem projektowym Italdesign. Obie firmy po raz pierwszy współpracowały przy wspólnym opracowywaniu opony Vredestein Sportrac, która została wprowadzona na rynek w 1999 roku.
Testy ukierunkowane na wydajność
Model Ultrac Pro przewyższył wszystkie opony sportowe w teście prowadzenia na granicy utraty przyczepności organizacji Applus+ IDIADA, prócz jednej. Segment badań skupiony na wydajności obejmował wymagający test zmiany pasa ruchu z omijaniem przeszkody, w którego trakcie mierzono prędkość początkową, średnią i końcową każdego zestawu opon. Celem było dokonanie oceny właściwości jezdnych na granicy przyczepności podczas symulowanych manewrów omijania przeszkód, wykonywanych przy stopniowo zwiększającej się prędkości, w celu ustalenia maksymalnej prędkości, przy której pojazd będzie bez problemu poruszać się po torze.
Komentarze (0)