ReklamaB1 ŚO - nexentire 05.04-31.12 Piotr

Ogumienie

Fachowe porady

ponad rok temu  11.08.2023, ~ Michał Żak   Czas czytania 6 minut

Strona 3 z 3

Przygotowany na każdą ewentualność!

Kupujący samochód często zadają różnorodne pytania, aby upewnić się, że dokonują właściwej decyzji. O ile kwestie związane z historią pojazdu, liczbą właścicieli, czy aktualnym przeglądem, nie powinny być zaskoczeniem, tak jest kilka dodatkowych tematów, na które warto się przygotować. Oto kilka z nich:

  1. Dlaczego sprzedajesz samochód?
  2. Czy istnieje możliwość negocjacji ceny?
  3. Czy auto jest wolne od długów lub innych zobowiązań finansowych?
  4. Czy możemy przeprowadzić niezależny przegląd pojazdu?
  5. Jakie są koszty eksploatacji?

Sprzedaż samochodu może być procesem skomplikowanym, ale odpowiednie przygotowanie pozwoli na osiągnięcie sukcesu i zadowolenie obu stron. Szczere i rzetelne odpowiedzi na te pytania pomogą zbudować zaufanie u potencjalnych nabywców i ułatwią proces sprzedaży. Kupujący chcą uniknąć niespodzianek i mieć pewność, co do kondycji samochodu oraz kosztów związanych z jego użytkowaniem.

Oszuści grasują

Ostatnim etapem całego procesu sprzedaży jest finalizacja transakcji. Kupiec zgłosił gotowość zakupu, jednak chce zrobić to na odległość. Wówczas należy zachować czujność i nie zgadzać się na takie rozwiązania.

- Oszustwa na odległość mają wiele odmian. Jedną z nich jest płatność za pośrednictwem paypal oraz przewóz auta do kraju, gdzie – rzekomo – przebywa kupiec. Na spotkanie ze sprzedawcą zostaje wysłana upoważniona przez kupca osoba. Podpisują oni umowę, pieniądze wpływają na konto sprzedawcy, a samochód odjeżdża. Po jakimś czasie pieniądze jednak znikają z konta sprzedawcy, ponieważ transakcja została cofnięta. Forma płatności paypal zezwala na dokonanie zwrotu całkowitej płatności do 180 dni - komentuje ekspert.

Kolejnym motywem jest nie tyle kradzież pojazdu, co wyłudzenie danych wrażliwych, w tym – dostępu do konta bankowego. Jednym ze sposobów jest wysyłanie fałszywego maila na adres sprzedawcy podany w ogłoszeniu. Zwykle zawiera on informację o zawieszeniu ogłoszenia i podanie linku, który po kliknięciu miałby wznowić ofertę. Takie odnośniki umożliwiają oszustom dostęp do wszelkich danych „klikającego”, dlatego warto weryfikować ewentualne błędy bezpośrednio logując się na swój profil na platformie z ogłoszeniem.

Fot. Autoiso Sp. z o.o.

Komentarze (2)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
do góry strony