ReklamaB1 ŚO - nexentire 05.04-31.12 Piotr

Ogumienie

Opony

8 dni temu  08.10.2024, ~ Michał Żak   Czas czytania 4 minuty

Strona 2 z 2

Proces produkcyjny neutralny pod względem emisji jest obecnie testowany w zakładzie w Lousado w Portugalii, gdzie produkowanych jest rocznie 18 mln opon. To właśnie tam powstaje m.in. UltraContact NXT.

- Ta opona, stworzona z materiałów, które nawet w 65% pochodzą z recyklingu, są odnawialne i posiadają certyfikat bilansu masy ISCC PLUS, udowadnia, że nasze założenia i dążenia do produkcji neutralnej klimatycznie oraz prowadzonej w obiegu zamkniętym są już na wyciągnięcie ręki. Te założenia chcemy skalować na nasze zakłady na całym świcie. Tylko w 2023 roku dział opon Continental zmniejszył swoje roczne zapotrzebowanie na energię o ok. 150 gigawatogodzin dzięki 160 projektom energooszczędnym. Odpowiada to mniej więcej średniemu rocznemu zapotrzebowaniu na energię elektryczną 12 500 domów jednorodzinnych - wyjaśnia reprezentantka firmy.

Dodajmy, że wysiłki producenta opon zostały docenione m.in. przez międzynarodową organizację non-profit CDP (wcześniej znaną jako Carbon Disclosure Project), która już 6. raz z rzędu umieściła Continental na tak zwanej liście Climate A List 2023. Czyni to Continental jedną z wiodących firm na świecie w zakresie ochrony klimatu. Potwierdza to również zestawienie sprzed kilku dni magazynu Time – koncern znalazł się w gronie 500 najbardziej zrównoważonych przedsiębiorstw na świecie. Ocena ta opiera się na specjalnej metodologii opracowanej przez Time i Statista. Ocenili oni łącznie 5000 firm w oparciu o ich strategię zrównoważonego rozwoju i sprawozdawczość, a także ponad 20 kluczowych wskaźników, w tym intensywność emisji, zużycie energii i udział energii odnawialnej. Continental uzyskał ocenę 61,39 na 100 możliwych punktów, zajmując 265. miejsce w rankingu. W kategorii przemysłu motoryzacyjnego jesteśmy w pierwszej 10.

Fot. Continental Opony Polska Sp. z o.o.

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony