Ogumienie

ponad rok temu  21.10.2013, ~ Administrator   Czas czytania 3 minuty

Strona 1 z 2

Etykieta na oponie jest dobrym punktem wyjścia, ale nie daje pełnego obrazu parametrów produktu – ostrzegają eksperci.

Jak pokazują wyniki zleconego przez firmę Goodyear badania, ponad dwie trzecie konsumentów, którzy kupili opony w 2013 roku, brało pod uwagę informacje zaczerpnięte z unijnej etykiety. Aż 71% kupujących opony, którzy wiedzieli o etykiecie, przed dokonaniem wyboru wykorzystało zawarte w niej informacje dotyczące trzech parametrów. Dane pokazały również, że ponad połowa (54%) sprzedawców opon w Europie wykorzystuje etykietę jako przydatne narzędzie przy sprzedaży opon.

Z badania wynika również, że system etykietowania opon ma coraz większy wpływ na decyzje zakupowe europejskich flot – nieco ponad połowa (54%) firm z tego segmentu stwierdziła, że etykieta wpływa na wybór opon, a dwie trzecie (66%) wskazało na efektywność paliwową jako najważniejszy parametr na etykiecie.

Wyniki badań zaprezentowano podczas debaty w Brukseli. Wydarzenie to zgromadziło najważniejszych interesariuszy i ekspertów branżowych, którzy omówili rozwój systemu etykietowania w pierwszą rocznicę jego wprowadzenia. Arthur de Bok, Prezes Goodyear Dunlop w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce przedstawił pierwsze istotne dane statystyczne na temat wpływu etykiety, a także wskazał na jej ograniczenia.

- Cieszy nas, że tak wielu konsumentów i profesjonalnych nabywców opon korzysta z unijnej etykiety jako punktu odniesienia przy zakupie ogumienia – powiedział. - Unijna etykieta i zawarte na niej informacje o trzech parametrach zwiększają poziom wiedzy o wpływie opon na prowadzenie pojazdu. Doskonale radzimy sobie z wprowadzonym rok temu obowiązkiem etykietowania i oferujemy szereg produktów osiągających bardzo wysokie oceny. O ile jednak etykieta jest dobrym punktem wyjścia, istnieje wiele innych ważnych czynników, które nabywcy opon powinni brać pod uwagę. Przykładowo, nawet najlepiej sprawujące się opony zimowe uzyskują relatywnie niską ocenę na etykiecie, ponieważ są optymalizowane do skutecznej pracy w niskich temperaturach, na śniegu i lodzie. Warto wiedzieć, że Goodyear jako producent opon analizuje ponad 50 kryteriów – nie tylko trzy objęte etykietą.

Potrzebę wprowadzenia skutecznych, lokalnych systemów egzekwowania zgodności z etykietą w krajach członkowskich Unii Europejskiej podkreślił Michael Staude, dyrektor generalny pionu opon i kół w niezależnym instytucie certyfikacji TÜV SÜD Automotive.

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony