ReklamaB1 ŚO - boma 03.10-04.11 Piotr

Ogumienie

4 miesiące temu  21.06.2024, ~ Administrator   Czas czytania 6 minut

Strona 2 z 3

Poza korzyściami wynikającymi z wydajności redukcja masy przyczynia się również do zmniejszenia negatywnego wpływu opony na środowisko. Dzięki zastosowaniu mniejszej ilości materiałów całkowita energia potrzebna do produkcji modelu Ultrac Pro, w tym do wytwarzania mieszanki, formowania opon oraz wulkanizacji, została znacznie ograniczona. Dodatkowe korzyści dla środowiska wynikają też z mniejszego zapotrzebowania na energię podczas transportu surowców do fabryki i dostawy opon do klientów w całej Europie.

Opracowana na nowo

W porównaniu z poprzednimi oponami Vredestein klasy UUHP i uznanymi produktami w tej kategorii istnieją znaczące różnice w rozmieszczeniu materiałów w strukturze opony. Jest to szczególnie widoczne w obszarze stopki i dolnej części ściany bocznej w pobliżu obręczy, które opracowano zupełnie od nowa. Zaowocowało to konstrukcją, która sprawia, że opona pozostaje stabilna podczas jazdy z dużą prędkością i  agresywnego pokonywania zakrętów, a jednocześnie zapewnia płynną jazdę po koleinach.

Większa sztywność w obszarze stopki pozwoliła inżynierom stworzyć w modelu Ultrac Pro ścianę boczną o cieńszym profilu, dzięki czemu opona jest dużo elastyczniejsza i zapewnia znacznie wyższy stopień przyczepności podczas jazdy po koleinach. Zoptymalizowana konstrukcja zmniejszyła także wagę opony i poprawiła jej trwałość.

Obszar styku ściany bocznej z bieżnikiem, nazywany krawędzią, przeprojektowano przy użyciu bardziej elastycznych materiałów. Umożliwiło to zespołowi badawczo-rozwojowemu Apollo Tyres poczynić dalsze postępy w zakresie poprawy właściwości jezdnych na nierównych nawierzchniach oraz zminimalizowania oporów toczenia modelu Ultrac Pro. Optymalna równowaga między bieżnikiem, ścianami bocznymi i stopką przekłada się na idealny kształt powierzchni styku z podłożem w każdych warunkach.

Oponę Ultrac Pro zoptymalizowano pod kątem szerokiej gamy aut sportowych, supersamochodów oraz sedanów, hatchbacków i SUV-ów o sportowej charakterystyce. Do sprzedaży trafi w szerokiej gamie rozmiarów: od 18 do 24 cali.

„Wzorowa” w teście opon sportowych

Opona Ultrac Pro marki Vredestein odniosła znaczący sukces w teście opon sportowych przeprowadzonym przez czasopismo „Auto Bild”. W prestiżowym porównaniu Ultrac Pro wykazała się imponującymi osiągami, konkurując z oponami uznanych producentów premium, m.in. Bridgestone, Continental, Michelin i Goodyear. W testach na mokrej nawierzchni opona Vredestein zajęła pierwsze miejsce w kategorii aquaplaningu, a ponadto trzecie miejsce w obszarze przyczepności, czwarte w kategorii jazdy po mokrych zakrętach oraz hamowania, Warto wspomnieć, że różnice w ocenach były na tyle niewielkie, że ogólna wydajność opony w warunkach deszczowych oceniona została jako imponująca. Pozytywne wyniki Ultrac Pro osiągnęła również w testach na suchej nawierzchni, zajmując czwarte miejsce w obszarach sterowności, oporu toczenia oraz hamowania, a pierwsze miejsce w kategorii redukcji hałasu podczas jazdy. Opona Vredestein okazała się godnym uwagi wyborem dla kierowców poszukujących dynamicznych osiągów i wysokiego poziomu bezpieczeństwa zarówno na mokrych, jak i suchych nawierzchniach. Otrzymując tytuł „wzorowy” i znak jakości, trafiając na podium wraz z Conti SportContact 7 i Michelin Pilot Sport 4S, Ultrac Pro potwierdza swoją pozycję jako solidny wybór w segmencie opon sportowych.

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony