Ogumienie

ponad rok temu  08.04.2013, ~ Administrator   Czas czytania 5

Strona 2 z 2

Ponieważ koło ciężarowe ma aż do 120 cm średnicy i 150 kg wagi, wymusza nie tylko większą, wzmocnioną konstrukcję, ale także – ze względów bezpieczeństwa – zastosowanie automatycznego załadunku. Rolę tę spełnia obrotowa winda pneumatyczna, zamontowana z lewej strony myjki. Wyposażona jest ona w ramię z obrotową końcówką, która umożliwia łatwy i bezpieczny uchwyt lub podparcie obręczy ładowanego/wyładowywanego koła, oraz dźwignię sterującą. Zainstalowany system wypychania koła ułatwia jego rozładunek po umyciu. Mycie koła o tej wadze jest możliwe dzięki specjalnie wzmocnionemu wałkowi napędowemu. Prosta obsługa odbywa się za pomocą windy pneumatycznej oraz pięciu przycisków sterujących. Koło można umyć i osuszyć już w 90 sekund. Ze względu na gabaryty zainstalowano dodatkowo klamkę blokującą klapę komory mycia, zabezpieczając ją przed samoczynnym otwarciem podczas pracy, co – zwłaszcza w przypadku tego typu myjki – mogłoby być szczególnie niebezpieczne.

Parametry myjki dostosowano do wymogów kół ciężarowych. Czasy mycia wynoszą odpowiednio 60, 120 i 240 sekund (przy 20, 40 i 60 w pozostałych myjkach), a czas suszenia 30 sekund (przy 15 w pozostałych myjkach). Ponieważ wanna ma pojemność aż 500 l, czas potrzebny na ogrzanie takiej ilości wody wynosi od 120 do 180 minut. Przy takiej ilości wody doceniany jest zamknięty obieg, w jakim pracuje myjka, pozwalający na ekonomiczne zużycie wody, a co za tym idzie – niższe koszty. Większa jest również ilość materiałów eksploatacyjnych (40 kg granulatu WULKAN MIX i 5 litrów płynu WULKAN TURBO). Waga myjki wynosi 680 kg. Blokada serwisowa włącza się co 200 cyklów mycia, przypominając o sprawdzeniu zanieczyszczeń i ewentualnej wymianie wody oraz pozostałych czynnościach serwisowych.

W wyposażeniu standardowym myjki ciężarowej znajduje się większa ilość materiałów eksploatacyjnych (50 kg granulatu i 50 l koncentratu) oraz podwójna, antypoślizgowa mata gumowa.

image_gallery image_gallery image_gallery image_gallery image_gallery





Zasada działania pneumatycznego zespołu załadunku i rozładunku koła
Operacje załadunku i wyładunku koła wykonuje się za pomocą zamontowanej z lewej strony myjki pneumatycznej windy wyposażonej w ramię z obrotową końcówką (B), umożliwiającą łatwy i bezpieczny uchwyt lub podparcie obręczy ładowanego lub wyładowywanego koła (C). Winda składa się z kolumny wspartej o podłoże i zamocowanej dwoma kątownikami do struktury obudowy. Równolegle do kolumny zamocowany jest trzon prowadzący siłownika pneumatycznego. Do korpusu siłownika przymocowany jest za pomocą dwóch obejm wspornik obrotowego uchwytu obręczy. W górnej części wspornika zamontowany jest zawór sterujący (A) siłownika (góra – dół). Przesuwanie dźwigni w lewo lub w prawo nie jest możliwe. Ruch obrotowy ramienia windy (czyli lewo – prawo) wykonuje się ręcznie poprzez obrót ramienia windy.

image_gallery image_gallery





Zasada działania pneumatycznego zespołu wypychania koła
1. Odkręcić klamkę i otworzyć klapę komory myjącej.
2. Wytoczyć koło z komory myjącej na klapę za pomocą pneumatycznego zespołu wypychania koła naciskając przycisk „D” (1).

GALERIA ZDJĘĆ

Myjki ciężarowe WULKAN
Myjki ciężarowe WULKAN
Myjki ciężarowe WULKAN
Myjki ciężarowe WULKAN
Myjki ciężarowe WULKAN
Myjki ciężarowe WULKAN
Myjki ciężarowe WULKAN
Myjki ciężarowe WULKAN

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony