Ryszard Marcinkowski, ekspert ds. ogumienia, zaprezentował prawidłową procedurą wymiany opony na feldze Fot. Piotr Łukaszewicz
W Polsce jest niemal 12 000 serwisów zajmujących się oponami – kierowcy powierzają im swoje auta i bezpieczeństwo. Jaką mają gwarancję, że warsztat dobrze wykona swoje zadanie? Skąd mogą wiedzieć czy dany serwis oponiarski jest godny zaufania? Takie pytania stawia w przestrzeni publicznej Polski Związek Przemysłu Oponiarskiego.
Przy prędkości autostradowej opona o najpopularniejszym rozmiarze obraca się ponad 1000 razy na minutę – to od jakości opon, ale też od ich kondycji, zależy bezpieczeństwo wszystkich na drodze. PZPO wspólnie z TÜV SÜD chcąc pomóc kierowcom w znalezieniu rzetelnych serwisów rozpoczynają projekt certyfikacji serwisów oponiarskich.
Wczoraj w Instytutucie Transportu Samochodowego w Warszawie odbyła się konferencje prasowa, na której poinformowano o założeniach projektu. Pomysłodawcy za pośrednictwem mediów motoryzacyjnych (i nie tylko) chcą dotrzeć do kierowców z informacją o tym, że warto wybierać serwisy sprawdzone! A więc te z certyfikatami.
Galeria zdjęć z konferencji poniżej! Wkrótce także relacja filmowa, gdzie omówione zostaną najczęściej pojawiające się w serwisach ogumienia błędy dotyczące tak powszechnej czynności jak wymiana opon.
Certyfikat Oponiarski to jedyny taki projekt w Europie, który powstał przy współpracy wszystkich najważniejszych producentów opon, sieci serwisowych oraz ekspertów z branży i jest realizowany przez niezależną firmą audytową.
– Na polskim rynku brakuje jednoznacznego oznaczenia dobrego poziomu jakości usług i kompetencji mechaników. Klientom ciężko jest znaleźć zaufany serwis, a dobrym warsztatom bardzo trudno wyróżnić się na rynku. PZPO wraz z TÜV SÜD chce zwiększać bezpieczeństwo kierowców i doceniać profesjonalistów z branży – przede wszystkim chcemy pokazać kierowcom, gdzie szukać serwisów godnych zaufania. Wyróżniamy tych dla których liczy się jakość pracy, bo zdają sobie sprawę ze swojej odpowiedzialności za życie klientów. Wypracowaliśmy w konsultacjach z producentami, sieciami serwisowymi oraz praktykami uniwersalne i jednolite kryteria obsługi technicznej oraz klienta na trzech poziomach zaawansowania – dobry, bardzo dobry oraz wzorowy. Klienci serwisów z certyfikatem oponiarskim mogą być pewni renomy serwisu i nie muszą się już zastanawiać, czy pozostawiają swój samochód w dobrych rękach – mapę z serwisami, za których jakość ręczy PZPO mogą znaleźć na stronie certyfikatoponiarski.pl – mówi Piotr Sarnecki, dyrektor generalny Polskiego Związku Przemysłu Oponiarskiego (PZPO).
Komentarze (0)