ReklamaB1 ŚO - nexentire 05.04-31.12 Piotr

Ogumienie

Opony

Opony ciężarowe

Wydarzenia

9 miesięcy temu  15.03.2024, ~ Michał Żak   Czas czytania 3 minuty

Strona 1 z 2

Wrażany przez Scania pilotażowy program autonomicznego transportu to efekt strategii firmy, która polega na prowadzeniu testów zorientowanych na klienta. Celem testów jest zademonstrowanie technologii typu hub-to-hub oraz utworzenie skalowalnych koncepcji działań, wnoszących rzeczywistą wartość w działalność klientów firmy.

Rozwój autonomicznych rozwiązań transportowych typu hub-to-hub przyspiesza dzięki pilotażowemu programowi Scania. Jako część Grupy TRATON, Scania zaangażuje się w nowe partnerstwo z amerykańską firmą Plus, która zintegruje swoją w pełni autonomiczną technologię SuperDrive™ poziomu 4 z pojazdami produkowanymi przez Scania i Grupę TRATON.

Scania uruchamia program w chwili, gdy wielu klientów poszukuje zaufanych, niezawodnych partnerów do opracowywania oraz wdrażania pojazdów autonomicznych w swoich organizacjach. To nowe rozwiązanie wyróżnia się możliwością dostosowania do konkretnych tras i profili transportowych klientów.

– Zależy nam na opracowaniu w pełni zintegrowanych rozwiązań auto¬¬nomicznych. Oznacza to, że technologia powstaje w fabryce i bezpośrednio stamtąd ją wspieramy. Rozwiązania projektujemy w taki sposób, aby nasi klienci mogli nimi zarzą¬dzać w ramach istniejącej infrastruktury i przepływów operacyjnych – podkreśla Peter Hafmar, wiceprezes i dyrektor działu rozwiązań autonomicznych.

Autonomiczne rozwiązania Scania typu hub-to-hub mają przyczynić się do zwiększenia wydajności operacyjnej klientów, obniżenia emisji spalin i poprawy bezpieczeństwa na dro¬gach, jednocześnie rozwiązując problem rosnącego niedoboru kierowców na świecie.

Dalszy rozwój programu transportu autonomicznego

Wdrożenie i ogłoszenie programu to najnowsze działania w ramach strategii Scania dotyczącej pojazdów autonomicznych. Firma, która od 2021 testuje autonomiczne rozwiązania transportowe na szwedzkich dro¬gach, w 2024 roku planuje podjąć pilotażową współpracę z klientami w innych krajach Europy.

– Rozwijając nasz autonomiczny program hub-to-hub, obejmujemy czołową pozycję w zak¬resie autonomicznych rozwiązań dla klientów – dodaje Peter Hafmar.

Samochody ciężarowe Scania wyposażone w system jazdy autonomicznej Plus na poziomie 4 poddawane są już testom na drogach publicznych w Europie (przy obecności kierowcy). Obie firmy przeprowadzą pilotażowe działania z wykorzys-taniem flot, a następnie rozpoczną produkcję seryjną i globalne wdrożenie rozwiązania na dużą skalę.

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony