ReklamaB1 ŚO - nexentire 05.04-31.12 Piotr

Ogumienie

Opony

Opony ciężarowe

8 dni temu  14.11.2024, ~ Michał Żak   Czas czytania 4 minuty

Strona 2 z 3

Nowoczesne mapy z atrybutami ciężarowymi

Nawet najdokładniejsze i najnowsze informacje dotyczące np. utrudnień drogowych lub atmosferycznych stają się bezużyteczne, jeśli szybko i bezpośrednio nie trafią do kierowcy. Nowoczesne technologie zapewniają dwustronną komunikację z kierowcą, a dzięki temu firma transportowa dokładnie wie, jak przebiega realizacja zlecenia. Dużą rolę odgrywa również to, by rozwiązania telematyczne były czytelne i proste w obsłudze, wyposażone w dedykowane mapy z atrybutami ciężarowymi.

- Sprawdzona nawigacja jest jednym z podstawowych narzędzi każdej firmy transportowej. To właśnie na jej wiarygodności opiera się duża część prowadzonego biznesu. Dlatego ważne jest to, by dostarczała jak najnowsze informacje i była przyjazna w użytkowaniu. Niedawno wyposażyliśmy telematykę GBox Assist w mapy HERE, by udoskonalić dotychczasowe funkcje i zwiększyć komfort z jej korzystania. Teraz dzięki zdalnym aktualizacjom GBox’a kierowca oraz osoba zarządzająca flotą pojazdów ciężarowych mogą na zawsze zapomnieć o czasochłonnym podłączaniu pendrive’ów z nowymi danymi. Z kolei wyszukiwarka online POI daje dostęp do aktualnych informacji na temat punktów usługowych w trasie, takich jak stacje paliw, restauracje, motele czy serwisy. Nasza najnowsza wersja telematyki pozwala spersonalizować również wiele ustawień, co sprawia, że nawigacja ciężarówki może uwzględnić dokładne parametry pojazdu czy korki na drodze. Co więcej, kierowca lub dyspozytor może wskazać własne preferencje dotyczące tras przejazdu, co zapewnia większą elastyczność w wyborze trasy - wyjaśnia Krzysztof Manys.

Jak technologia zwiększa opłacalność transportu?

Każda ciężarówka wyposażona w telematykę stanowi źródło danych, które mogą być użyteczne nie tylko do planowania tras konkretnego pojazdu, ale również pozostałych aut wchodzących w skład floty przewoźnika. Zaawansowana analiza tych informacji niesie wiele korzyści, które pozwalają m.in. lepiej planować trasy na przyszłość i wybierać odcinki, które umożliwiają szybszy przejazd, a także niższe zużycie paliwa czy tańsze opłaty drogowe. Te ostatnie aspekty mają kluczowe znaczenie dla rentowności świadczonych usług.

Korytarzowanie tras, czyli rozwiązanie umożliwiające kalkulowanie kosztów związanych z przejazdem ciężarówki wybranymi odcinkami dróg. Po wyborze najkorzystniejszej trasy np. przez dyspozytora wskazówki nawigacyjne mogą szybko i wygodnie trafić do kierowcy za pośrednictwem telematyki.

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony