Ogumienie

Opony

Opony osobowe

ponad rok temu  22.03.2019, ~ Administrator   Czas czytania 2 minuty

Strona 1 z 1

Apollo Vredestein umacnia swoją pozycję europejskiego lidera w segmencie opon całorocznych, wprowadzając na rynek zupełnie nową, całoroczną oponę Vredestein Quatrac Pro. To pierwsza całoroczna opona zaprojektowana specjalnie dla segmentu Ultra High Performance (UHP) i takich samochodów jak Alfa Romeo Stelvio, Volvo XC90 i BMW serii 5. Quatrac Pro jest obecnie jedyną całoroczną oponą w Europie dostępną w rozmiarach od 17 do 21 cali.

Korzystając z 26 lat doświadczenia w produkcji opon całorocznych, nowy model Quatrac Pro zapewnia osiągi wymagane przez samochody UHP. Nowa całoroczna opona oferuje znakomite prowadzenie i krótką drogę hamowania zarówno na suchej, jak i mokrej nawierzchni, a także eliminuje konieczność zmiany opon z sezonu na sezon przez właścicieli samochodów w tym segmencie. Quatrac Pro gwarantuje bezpieczeństwo nawet przy niespodziewanych zmianach pogody. Nowy model zapewnia o ponad 10% lepszą przyczepność na mokrej nawierzchni* i o 5% lepszą przyczepność na śniegu*. Podobnie jak w przypadku innych opon firmy Vredestein, Quatrac Pro są sygnowane znakiem Italdesign Giugiaro, co stanowi gwarancję doskonałego wyglądu, który jest równie imponujący jak ich parametry.

Konstrukcja i materiały dobrane pod kątem osiągów

Zaawansowana technologia zastosowana w oponach Quatrac Pro obejmuje szersze rowki wzdłużne w połączeniu z rozchodzącymi się rowkami na krawędzi, optymalizując odprowadzanie wody i zwiększając bezpieczeństwo na mokrej trasie nawet przy dużych prędkościach. Ponadto szerokie żebra środkowe zapewnią optymalną czułość i kontrolę nad układem kierowniczym, co jest wymagane w przypadku samochodów z segmentu UHP.

Zaawansowana mieszanka ma wysoką zawartość krzemionki i żywicy — pozwala to uzyskać doskonałą przyczepność na mokrych i zaśnieżonych drogach. Z kolei wyjątkowo równomierne rozłożenie nacisku oznacza, że lamelki w obszarze centralnym są bardzo skuteczne na śniegu. Wreszcie charakterystyczne zimowe i letnie strony gwarantują wysokie osiągi niezależnie od pory roku — opona jest oznaczona europejskim symbolem płatka śniegu wskazującym na zgodność z przepisami UE dotyczącymi opon zimowych (ECE R117).

Unikatowe rozmiary

Wprowadzenie Quatrac Pro na rynek pozwala firmie Vredestein zająć wiodącą pozycję w segmencie całorocznym dzięki największej liczbie dostępnych rozmiarów na rynku europejskim. Nowa całoroczna opona zostanie wprowadzona do sprzedaży 1 kwietnia 2019 roku i będzie dostępna w 50 rozmiarach, z których 29 będzie miało indeks prędkości Y (do 300 km/h). Czternaście rozmiarów będzie absolutnie unikalnych dla segmentu opon całorocznych, w tym 315/35 R20 montowane na tylnym kole BMW X5.

Opona Vredestein Quatrac 5 będzie nadal służyć jako idealna opona całoroczna w mniejszym zakresie rozmiarów.

* Dane oparte na wewnętrznych testach w porównaniu z poprzednikiem Quatrac 5 w rozmiarze 245/45 R18 100Y XL

Tagi: Vredestein,

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony