Paliwa i oleje

Warto wiedzieć

Wydarzenia

ponad rok temu  22.02.2018, ~ Administrator   Czas czytania 2 minuty

Strona 1 z 1

Rośnie zainteresowanie Polaków elektromobilnością, a paliwa alternatywne są coraz popularniejszym tematem w polskich mediach – wynika z analizy Press-Service Monitoring Mediów dla Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych (PSPA).

Elektromobilność w Polsce cieszy się coraz większą popularnością. Kierowcy, wraz z postępującym upowszechnieniem tej technologii, są coraz bardziej zainteresowani pojazdami napędzanymi energią elektryczną. Zmianie ulega także podejście firm do elektromobilności i paliw alternatywnych, które w niskiej emisji upatrują przyszłość transportu, licząc nie tylko na korzyści środowiskowe, ale i ekonomiczne. Wszystko to sprawia, że temat jest coraz częściej obecny w mediach.

Press-Service Monitoring Mediów sprawdził dla Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych (PSPA), jak często pisało i mówiło się o elektromobilności i gazomobilności w 2017 r., względem roku 2016. Wzrosty cytowalności są imponujące. Hasło "elektromobilność" w 2016 roku pojawiło się w polskich mediach ponad 4 tysiące razy. W 2017 roku już 20 tysięcy! Odnotowano wzrost o 367 proc. Podobnie z hasłem "samochody elektryczne" - 14 tys. publikacji w 2016 roku względem 31 tys. w 2017 roku, co daje wzrost o 120 proc. Rekordowy wzrost zanotowało hasło „gazomobilność”. W 2016 roku Press-Service Monitoring Mediów odnotował jedną publikację w tym zakresie, a w 2017 r. już 256. To wzrost o 25,5 tys. procent! Wzrosła także cytowalność haseł „CNG” i „LNG”.

- Miniony rok to przede wszystkim intensywne prace nad projektem ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych. Debata w tym zakresie toczyła się w dużej mierze na łamach mediów. Elektromobilność gościła także na większości kongresów i konferencji branżowych. Dla PSPA, organizacji, która aktywnie uczestniczy w rozwoju rynku paliw alternatywnych w Polsce, to powód do zadowolenia. Im więcej będzie się mówić o elektromobilności, tym większa będzie świadomość społeczna w tym zakresie – uważa Maciej Mazur, Dyrektor Zarządzający Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych.

Stowarzyszenie ma swój wkład w popularyzację elektromobilności w Polsce. W okresie maj - grudzień 2017 r., gdy hasło „elektromobilność” w mediach pojawiło się łącznie 14 394 razy, nazwa „Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych (PSPA)” została wymieniona 1810 razy, a nazwa „Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych (ORPA) 1368 razy. To ponad 20 procent wszystkich publikacji.

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony