Continental po raz pierwszy wprowadził specjalne opony na zimowe warunki drogowe w 1934 roku. Dziś, zanim nowy model opony zimowej będzie gotowy do wprowadzenia na rynek, testowany jest na dystansie odpowiadającym 500 000 km w ponad 20 dyscyplinach. I przeprowadza się ponad 60 000 indywidualnych pomiarów.
Continental opracowuje i produkuje opony zimowe od 90 lat. Pierwszy produkt przeznaczony specjalnie na zimę, nazwany „Gelände”, został wprowadzony w 1934 roku. Dziesięciolecia doświadczenia w tej dziedzinie opłaciły się: wzory bieżników i mieszanki gumowe dzisiejszych opon zimowych Continental są doskonale dostosowane do panujących o tej porze roku warunków. Zapewniają większą przyczepność i krótszą drogę hamowania na śniegu, lodzie i w deszczu. Jest to widoczne nawet przy niskich prędkościach jazdy.
Przy prędkości 40 km/h samochód z oponami zimowymi zatrzymuje się o ok. sześć długości pojazdu wcześniej niż samochód z letnim ogumieniem. Aby zapewnić, że każda nowa generacja opon zimowych spełnia najwyższe standardy bezpieczeństwa, Continental intensywnie testuje swoje produkty na torach testowych na całym świecie. Rezultat: regularnie najwyższe oceny w niezależnych testach opon. Przykładowo, w najnowszym teście opon zimowych niemieckie stowarzyszenie motoryzacyjne ADAC uznało oponę WinterContact TS 870 za zwycięzcę, chwaląc jej precyzyjne i bezpieczne właściwości jezdne na suchych, mokrych i zaśnieżonych drogach.
- Od 90 lat nasze opony są synonimem bezpieczeństwa w zimowych warunkach pogodowych. Bardziej miękkie mieszanki gumowe poprawiają stabilność, a lamele zapewniają przyczepność na śniegu i lodzie. Szersze rowki skutecznie wypierają wodę - wyjaśnia Martin Welzhofer, Head of Global Tire Testing w Continental Opony.
- Sprawdzamy nasze opony zimowe podczas testów na śniegu i lodzie w Niemczech oraz Szwecji.
Połączenie bieżnika i mieszanki gumowej
Wzór bieżnika i mieszanka gumy stosowane w oponach zimowych są specjalnie zaprojektowane do jazdy w warunkach obniżonej temperatury. Bieżnik opony zimowej zapewnia lepszą trakcję, przyczepność i skuteczność hamowania, zwłaszcza na śniegu, lodzie i w deszczu. W połączeniu z konstrukcją opony, specjalnie opracowany wzór bieżnika znacznie poprawia prowadzenie. Opony zimowe są również wykonane z mieszanki gumowej, która jest bardziej miękka i elastyczna niż w przypadku opon letnich. Zapewnia to lepszą przyczepność w niskich temperaturach. Zoptymalizowane nacięcia i lamele bieżnika przylegają do śniegu. Dzięki temu opony zimowe bezpiecznie poruszają się po śniegu i lodzie, zapobiegając poślizgom na śliskich nawierzchniach. Szersze i głębsze rowki pochłaniają dużo wody i skutecznie ją wypierają. Zapewnia to lepszy kontakt z nawierzchnią drogi.
Komentarze (0)