Odwiedzający targi w Monachium mogą liczyć na przegląd najnowszych propozycji firmy, których wdrożenie ma zwiększyć bezpieczeństwo jazdy i zrównoważony rozwój. Firma pokaże półsuchy układ hamulcowy i swoją najbardziej zrównoważoną oponę.
IAA Mobility w Monachium (od 5 do 10 września) to także stoisko Continental (nr B10 w hali A2). Na targach firma zaprezentuje swój plan działania dotyczący przyszłych układów hamulcowych, które w równym stopniu zwiększają bezpieczeństwo i zrównoważony rozwój.
Bezpieczne i zrównoważone układy hamulcowe
Hamulce pozostają jednym z najważniejszych elementów bezpieczeństwa w pojazdach. Muszą one nie tylko przyczyniać się do bezpieczeństwa jazdy w niebezpiecznych warunkach, ale także zwiększać wydajność pojazdu. Na targach IAA Mobility firma Continental zaprezentuje swój plan działania dotyczący przyszłych układów hamulcowych, które w równym stopniu zwiększają bezpieczeństwo i zrównoważony rozwój.
Jednym z przykładów jest półsuchy układ hamulcowy wykorzystujący „suche” hamulce elektromechaniczne na tylnej osi, które nie wymagają płynu hamulcowego. Zaletą dla producentów samochodów jest brak konieczności napełniania i odpowietrzania układu hamulcowego podczas produkcji. Co więcej, zmniejsza to ilość niebezpiecznego starego płynu hamulcowego, który musi być odpowiednio utylizowany po każdej wymianie o wiele milionów litrów.
Zrównoważony rozwój na drodze
UltraContact NXT pokazuje, jak szybko zrównoważone produkty Continental trafiają do produkcji i na drogi. Continental po raz pierwszy zaprezentował najbardziej zrównoważoną oponę produkcyjną w branży na TechShow tego lata. Składająca się w 65-procentach z materiałów odnawialnych pochodzących z recyklingu i posiadających certyfikat bilansu masy, opona UltraContact NXT łączy wysoki udział zrównoważonych materiałów z maksymalnym bezpieczeństwem.
Produkcja opony rozpoczęła się w lipcu, a wszystkie 19 rozmiarów jest już dostępnych w sprzedaży. Posiadają one również najwyższą możliwą ocenę (A) unijnej etykiety opon w kategoriach oporu toczenia, hamowania na mokrej nawierzchni i hałasu zewnętrznego.
Fot. Continental
Komentarze (0)