ReklamaB1 ŚO - automechanika 2024 Mirek

Ogumienie

Transport

Pojazdy użytkowe

ponad rok temu  30.11.2017, ~ Administrator   Czas czytania 3 minuty

Strona 1 z 2

Sprawdzony dostawca to taki, do którego mamy zaufanie odnośnie terminu dostawy oraz tego, że zamówiony towar dotrze do nas w nienaruszonym stanie. Dlatego ważnym elementem w firmach, które zajmują się transportem dostaw do klientów, jest własna flota pojazdów. Musi ona spełniać specjalne wymogi, dzięki którym zachowany zostaje standard przewozu materiałów.

Posiadanie własnej floty to przede wszystkim kontrola nad transportem materiałów z magazynu do klienta. W szybki sposób możemy sprawdzić, jak towary są przewożone i jaki jest stan techniczny każdego pojazdu. Dodatkowo możemy wyszkolić własną kadrę kierowców, którzy będą świadomi następstw wynikających z nieprawidłowego zabezpieczenia towaru i odpowiedzialności, która z tego wynika. Odgórnie narzucone wymogi warto rozszerzyć o własne normy, które dodatkowo wpłyną na bezpieczeństwo transportu.

Wymogi podczas transportu

Przewóz materiałów budowlanych opiera się na wymogach dotyczących konstrukcyjnego przygotowania pojazdu oraz bezpieczeństwa. Podstawowym elementem konstrukcji zabudowy jest system mocowania o odpowiednim rodzaju i ilości punktów mocujących, dostosowany do typu przewożonych ładunków. Należy je zabezpieczyć zarówno przed ewentualnym przesunięciem a nawet upadkiem, jak również i przed uszkodzeniem. O stan techniczny mocowań powinien zadbać kierowca. Jeśli są niesprawne bądź uszkodzone, nie powinny być wykorzystywane, ponieważ nie dają gwarancji prawidłowego transportu ładunku. Bardzo ważne jest osłonięcie ostrych krawędzi, które mogą uszkodzić mocowania, doprowadzając do wypadku, ponieważ podczas jazdy ładunek narażony jest na oddziałujące na niego siły hamowania, przyspieszania i zmiany biegów oraz skręcania.

Odpowiedzialny kierowca

O szkolenie kierowców z zakresu mocowania i przewożenia ładunków powinna zadbać osoba zarządzająca flotą. Można to wykonać zatrudniając firmę szkoleniową lub tworząc własne programy szkoleniowe. W firmie SIG mamy dedykowany program szkoleniowy w formie warsztatów, dostosowany do rodzaju naszego transportu, który jest elementem programu z zakresu bezpieczeństwa pracy. Budujemy u kierowców świadomość odpowiedzialności za prawidłowy transport materiałów oraz uczymy postępowania w razie jakichkolwiek problemów, jakie mogą przytrafić się na trasie.

Kontrole floty

Własna flota daje możliwość stałego monitoringu jakości przewozu, na co składa się również mocowanie towaru, które w przypadku materiałów budowlanych jest najważniejsze. Tym samym zmniejsza się prawdopodobieństwo udziału naszego pojazdu w kolizji, co mogłoby skutkować uszkodzeniem towaru. W 2018r. wejdą w życie nowe regulacje unijne, które zakładają przegląd zabudowy samochodów i środków do mocowania ładunków jako stały punkt przeglądu rejestracyjnego bądź diagnostycznego. Będzie to stanowiło obowiązkowy element kontroli, który pozwoli na wykluczenie nieprawidłowości związanych z transportem. Zanim regulacje wejdą w życie, firmy same powinny wykonywać takie kontrole, które mają wpływ przede wszystkim na gwarancję jakości świadczonych usług. Taka weryfikacja stanu pojazdu jest elementem okresowych analiz w programie bezpieczeństwa pracy w SIG.

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony