ReklamaB1 ŚO - automechanika 2024 Mirek

Ogumienie

Transport

Pojazdy użytkowe

ponad rok temu  31.08.2017, ~ Administrator   Czas czytania 4 minuty

Strona 2 z 2

Natomiast w przypadku firmy korzystającej z oprogramowania, odpowiedzialność i kwestie związane z interpretacją przepisów są po jej stronie.

– Dlatego powinna się tym zajmować osoba samodzielna i ambitna, pracownik, który lubi się uczyć. Niezbędna wiedza jest dziś stosunkowo łatwo dostępna, ale doświadczenie i praktyczne zastosowanie tej wiedzy to już nieco wyższy poziom specjalizacji. Zawsze istnieje jednak ryzyko, że pracownik, któremu brakuje tego doświadczenia, podejmie nietrafną decyzję. Kłopotliwa może być też absencja takiej osoby, ponieważ trudno ją zastąpić – zaznacza Mariusz Hendzel. 

Ostatecznie jednak zarówno dla dużych firm, jak i mniejszych, rodzinnych, przedsiębiorstw kluczowym aspektem współpracy z kancelarią jest poczucie bezpieczeństwa i stały dostęp do wiedzy. Koszty w takich przypadkach są drugorzędne.

– Biuro ma doświadczenie wynikające z obsługi wielu podmiotów. To pozwala m.in. uniknąć niepotrzebnej paniki wywołanej medialnymi zapowiedziami problemów, które nigdy nie nadchodzą – dodaje Mariusz Hendzel.

Im większy zasięg, tym trudniej

Przy wyborze modelu rozliczania pewne znaczenie ma to, na jakich rynkach działa firma transportowa.

– Przepisy krajowe są w miarę proste, schody zaczynają się w momencie realizacji zleceń transportowych za granicą. Tu zakres wiedzy niezbędnej dla prawidłowego rozliczania czasu pracy kierowców jest już znacznie szerszy, a kwestie interpretacji przepisów bardziej skomplikowane. Dlatego znamy również duże firmy, które wybierają usługę kancelarii – dodaje Mariusz Hendzel.

Z kolei ważnym atutem profesjonalnego oprogramowania jest możliwość analizy i planowania czasu pracy kierowców na bieżąco, rzecz jasna pod warunkiem, że pozwalają na to umiejętności pracownika w firmie. Kancelaria dostarcza tych samych informacji, ale z opóźnieniem od 3 do 10 dni.

– Przygotowujemy mobilną aplikację, która umożliwi podgląd w trybie online również w ramach usługi zewnętrznej. Część naszych klientów już tak pracuje, a całkowicie nowy system mobilny planujemy udostępnić w ciągu kilku najbliższych miesięcy – zapowiada Mariusz Hendzel.

Rozwiązanie pośrednie

Czy istnieje sposób na to, żeby połączyć oba rozwiązania? Jeśli firma posiada już oprogramowanie, a chce jednocześnie korzystać z usług doradczych – to koszt, w zależności od zakresu ochrony, wynosi od 500 do 1,5 tys. zł miesięcznie. W tym modelu kancelaria nie rozlicza czasu pracy kierowców, przyjmując rolę konsultanta prawnego. W razie potrzeby zajmuje się również szkoleniami pracowników oraz przeprowadza audyty.

Takie rozwiązanie przydaje się m.in. w przypadku kontroli.

– Firmy samodzielnie przygotowują nieraz „morze" dokumentów, z których inspektor sprawdza cztery lub pięć. Na podstawie doświadczeń innych klientów wiemy, co jest w praktyce potrzebne. Nie tracimy czasu na zbędne działania, dzięki temu oszczędzamy klientom czas i nerwy – mówi Mariusz Hendzel.

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony