Co spowoduje, że nasz serwis będzie zarabiał więcej? Idealnie obok warsztatu komponuje się niewielka lub mobilna myjnia. Klient odbierając samochód z naprawy dostanie nie tylko sprawny pojazd, ale również umyty. Rynek myjni w naszym kraju wciąż się dynamicznie rozwija. O branży myjni samochodowych, różnych typach myjni, wadach i zaletach poszczególnych rozwiązań, a także rentowności tego interesu red. Piotr Łukaszewicz rozmawia z Piotrem Andrzejewskim – dyrektorem ds. rozwoju w firmie BKF Myjnie.
Jak wygląda dziś rynek myjni samochodowych w Polsce? Czy rośnie liczba takich punktów?
Rynek myjni w naszym kraju wciąż się dynamicznie rozwija. Jest to mocno powiązane z branżą samochodową jak i wzrostem świadomości przedsiębiorców w kwestii narzędzi podnoszących rentowność ich biznesu. Na dynamiczny rozwój rynku ma również wpływ większy popyt na nowe auta.
Kto najczęściej decyduje się na tego typu inwestycje?
Wśród naszych klientów są naprawdę różni ludzie. Wszystkich łączy jednak chęć zainwestowania w rentowny biznes.
Jaka jest oferta firmy BKF Myjnie?
Skuteczna. Odróżniamy się od konkurencji dużo większą elastycznością i podejściem do klienta. Nie staramy się mu sprzedać produktu, a skuteczny model biznesowy. Dzięki temu nasi klienci mogą wypracować szybki zwrot z przeprowadzonej inwestycji. Od zawsze staraliśmy się podnosić jakość naszych produktów, ale w pewnym momencie zdaliśmy sobie sprawę, że trzeba to połączyć z użytkowym procesem generowania korzyści dla klienta.
Właśnie dlatego postawiliśmy na usługi online generujące bardzo dużo korzyści biznesowych. Nasze narzędzia powodują, że klienci prowadzą swoje biznesy efektywniej – czyli więcej zarabiają, poświęcając na to dużo mniej czasu, niż przy rozwiązaniach tradycyjnych. Mogę chyba bez obaw stwierdzić, że dzisiaj oferujemy rynkowi najnowocześniejszy produkt w skali globalnej. Mogę również zapewnić, że to nie koniec naszych nowinek ze świata IoT (Internet of Things - Internet Rzeczy, przyp. redakcja) wspierających naszych klientów.
Czy montaż/budowa myjni bezdotykowej lub portalowej to skomplikowane zagadnienie logistyczne? Ile czasu zajmuje?
Skomplikowane z całą pewnością nie, choć na starcie można odnieść inne wrażenie. Proces budowy myjni to średnio okres trzech miesięcy, licząc od dnia podpisania umowy po dzień, w którym zaczynamy konfigurować myjnię na działce klienta. Składanie myjni zajmuje nam, w zależności od typu myjni i liczby stanowisk, od dwóch do siedmiu dni. Oczywiście trzeba podkreślić, że przed tym krokiem klient powinien zdobyć wszystkie pozwolenia na budowę i przygotować działkę - tu również może liczyć na naszą pomoc. W tej dziedzinie bardzo aktywnie wspieramy naszych klientów, traktując to jako kolejną przewagę konkurencyjną.
Komentarze (3)