ReklamaB1 ŚO - nexentire 05.04-31.12 Piotr

Premiery opon

ponad rok temu  15.06.2023, ~ Michał Żak   Czas czytania 5

Strona 2 z 3

Materiały odnawialne obejmują krzemionkę pochodzącą z odpadów rolniczych

Materiały odnawialne stanowią do 32% składu opony UltraContact NXT. W ich skład wchodzą żywice oparte na odpadach pochodzących z przemysłu papierniczego i drzewnego. Zastosowane w oponach żywice umożliwiają stosowanie wyjątkowo elastycznych związków, poprawiających przyczepność materiału.

UltraContact NXT zawiera krzemionkę pochodzącą z popiołu łusek ryżowych. Jest ona odpadem rolniczym, który może być przetworzony na krzemionkę za pomocą nowego, mniej wymagającego energetycznie procesu. Krzemionka pomaga zoptymalizować cechy takie jak przyczepność, opór toczenia i żywotność opony. Jak we wszystkich oponach, również w przypadku UltraContact NXT kluczowym materiałem pozostaje naturalna guma. Jest ona niezbędna, ponieważ zapewnia najwyższe właściwości wydajnościowe opony ze względu na swoją wysoką wytrzymałość i trwałość.

Logo „Contains recycled materials”

Specjalne logo „Contains recycled materials” na ścianie bocznej opony UltraContact NXT podkreśla użycie surowców odnawialnych w tej linii opon. Udział materiałów z recyklingu wynosi do 5%. Obejmuje on odzyskany materiał gumowy, pochodzący z mechanicznie przetworzonych zużytych opon. Dodatkowo, Continental wykorzystuje w oponie UltraContact NXT stal pochodzącą z recyklingu. Zastosowana została również zaprezentowana wcześniej innowacyjna technologia ContiRe.Tex. Generuje ona wysokowydajne włókna poliestrowe wzmacniające konstrukcję opony poprzez recykling butelek PET, które w przeciwnym razie trafiłyby do spalarni lub na wysypiska. Dzięki technologii ContiRe.Tex, Continental opracował bardziej energooszczędne i ekologiczne rozwiązanie, które umożliwia recykling od dziewięciu do piętnastu plastikowych butelek na każdą oponę, w zależności od jej rozmiaru. Continental dąży do osiągnięcia w pełni cyrkularnej produkcji opon do 2050 roku.

Materiały z certyfikatem bilansu masy

W przypadku UltraContact NXT, Continental używa do 28% materiałów certyfikowanych według standardu ISCC PLUS z bilansem masowym. Są to zrównoważona guma syntetyczna i sadza wykonane z surowców pochodzących z biologicznych, bio-cyrkulacyjnych i/lub cyrkulacyjnych źródeł. Guma syntetyczna jest składnikiem definiującym parametry nowoczesnych opon samochodowych, ponieważ jej właściwości można dobrać do konkretnego zastosowania. Czarny węgiel jest stosowany w związku gumowym w celu optymalizacji stabilności, wytrzymałości i trwałości opon. Mechanizm bilansu masowego certyfikowany przez ISCC PLUS zapewnia przejrzystość i możliwość śledzenia w całym łańcuchu dostaw, znacząc pochodzenie i cechy surowców, weryfikując zgodność z kryteriami zrównoważonego rozwoju i certyfikując wynikowe produkty.

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony