ReklamaB1 ŚO - nexentire 05.04-31.12 Piotr

Warto wiedzieć

Regeneracja

ponad rok temu  30.03.2023, ~ Michał Żak   Czas czytania 4 minuty

Strona 1 z 2

Nie wszyscy Polacy wiedzą o zaangażowaniu producentów opon w działania z zakresu zrównoważonego rozwoju, ale większość z nich ma wobec branży takie oczekiwania. Raport InsightOut Lab i marki Continental dowodzi m.in., że recykling i trwałość okazują się ważnymi aspektami „zrównoważonych” opon, za które spora część badanych jest gotowa dopłacić.

Polacy zapytani, czy producenci opon są obecnie zaangażowani w działania z zakresu zrównoważonego rozwoju, najczęściej odpowiadają „trudno powiedzieć”. W sumie nieco ponad 3/4 ankietowanych nie wie, że firmy oponiarskie obecnie bardzo aktywnie angażują się w różnorodne działania z zakresu zrównoważonego rozwoju. Odpowiedzi na kolejne pytanie pokazują jednak, że badani oczekują od firm oponiarskich takiego zaangażowania W sumie 52% z nich zgadza się z opiniami, które podkreślają, że branża oponiarska powinna być „eko”. 31% Polaków podpisuje się pod stwierdzeniem, że firmy powinny oferować coraz wyższą jakość opon i jednocześnie być coraz bardziej przyjazne środowisku, a 21% podziela opinię, że inwestycje w technologie „ekologiczne” są bardzo ważne, a biznes powinien coraz bardziej angażować się w ekologię.

- Pomimo sporej grupy osób nieświadomych działań z zakresu zrównoważonego rozwoju realizowanych przez branżę oponiarską, wyniki badania mogą napawać optymizmem. Naszym celem, oprócz działań na rzecz ochrony klimatu, jest także edukacja społeczeństwa. Dodatkową motywacją jest fakt, że tego oczekują od nas konsumenci. Nie zatrzymujemy się więc i dalej będziemy rozwijać zrównoważone technologie tak, aby osiągnąć nasz cel neutralności klimatycznej najpóźniej do 2050 roku - mówi Piotr Snakowski, Dyrektor Marketingu w Continental Opony Polska.

Recykling i trwałość podstawami zrównoważonej opony

Najważniejszym obszarem z zakresu zrównoważonego rozwoju, który wpływa na decyzję o zakupie opony, jest dla Polaków recykling (39% wskazań). Na drugim miejscu, z wynikiem 35%, znalazła się trwałość opony, która przekłada się na mniejsze zużycie energii. Z kolei blisko 1/3 badanych zwraca uwagę przede wszystkim na wykorzystania odnawialnych źródeł energii, które przekładają się na bardziej ekologiczny proces produkcji.

- Polacy są coraz bardziej świadomi roli, jaką w biznesie oponiarskim odgrywa zrównoważony rozwój. Cieszy mnie również fakt, że jako najważniejsze działania badani wskazują te, które od lat są już realizowane i stale doskonalone przez Continental - dodaje Piotr Snakowski.

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony