Zarówno profil, jak i struktura oraz nowy wzór bieżnika Cinturato All Season SF2, przyczyniają się do poprawy parametrów jazdy, dzięki uzyskaniu równomiernej i dużej powierzchni styku opony z nawierzchnią. Pozwala ona także poprawić trwałość opony, która jest nawet o 50% wyższa niż w przypadku poprzedniczki. Na ten imponujący wynik wpływ miały także nowe komponenty mieszanki oraz punktowa poprawa sztywności bloków bieżnika.
Nowy adaptacyjny bieżnik Cinturato All Season SF2 charakteryzuje się także niższym oporem toczenia niż w przypadku jej konkurentek, na co wskazują testy Dekry(2). Niższy opór toczenia przekłada się na niższe zużycie paliwa, a w szczególności w przypadku wariantu Elect - na zwiększenie zasięgu samochodu z napędem elektrycznym. Niski opór toczenia to także dobre parametry środowiskowe oraz możliwość uzyskania w tej kategorii klasy “B” na dominującej większości etykiet rozmiarówki Cinturato All Season SF2.
Testy porównawcze z kluczowymi konkurentami, przeprowadzone przez organizację Dekra(2) pokazały, że Cinturato All Season SF2 jest najcichszą oponą w swojej klasie. Tak wysoki komfort akustyczny, będący efektem zastosowania specjalnej mieszanki i wzoru bieżnika pozwala także na mniejszą emisję hałasu do środowiska.
ADAPTACYJNY BIEŻNIK ZWIĘKSZA BEZPIECZEŃSTWO
Doskonałą skuteczność hamowania w różnych warunkach drogowych uzyskano przede wszystkim dzięki mieszance gumowej i konstrukcji wzoru bieżnika, które automatycznie dostosowują się do różnych wartości temperatur w okresie letnim i zimowym, w celu zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa. Podczas jazdy w warunkach zimowych, przy niskich temperaturach, lamelki bieżnika pozostają otwarte, aby zapewnić lepsze hamowanie na śniegu. Zamykają się one natomiast podczas hamowania na mokrej i suchej nawierzchni, usztywniając bloki bieżnika i zapewniając lepszą przyczepność do nawierzchni.
Ten adaptacyjny system wywodzi się z technologii lamelek 3D, które zamykają się, gdy nie ma potrzeby gromadzenia śniegu, przekształcając w ten sposób zimowy wzór bieżnika w oponę letnią i umożliwiając lepszą kontrolę nad pojazdem na mokrej i suchej nawierzchni.
Dodatkowo, rozszerzające się ku barkom rowki poprzeczne i szeroki rowek środkowy gwarantują efektywne odprowadzanie wody podczas deszczu, poprawiając bezpieczeństwo i odporność na aquaplaning.
Mieszanka gumowa nowej opony ma dwojaką naturę: jest miękka i dostosowuje się do zimnych i mokrych warunków, ale jest też sztywna i stabilna, gdy nawierzchnia jest sucha. Dzieje się tak dzięki innowacyjnym komponentom samej mieszanki, w tym dwufazowym materiałom polimerowym połączonym chemicznie z cząsteczkami krzemionki. Taka kompozycja mieszanki zapewnia również niższy opór toczenia i mniejsze zużycie paliwa, a także większy zasięg podczas jazdy samochodem elektrycznym lub hybrydowym.
Komentarze (0)