ISCC PLUS to uznawany na całym świecie dobrowolny system certyfikacji. Znajduje on zastosowanie w biogospodarce oraz gospodarce o obiegu zamkniętym i certyfikuje niekonwencjonalne surowce, które mogą być wykorzystywane w żywności, paszach, chemikaliach, tworzywach sztucznych czy opakowaniach i tekstyliach. Różne kryteria wymagane do uzyskania certyfikatu ISCC PLUS obejmują identyfikowalność surowców, spełnianie norm środowiskowych, ochronę ekosystemów, zapewnienie zgodności z prawami pracowniczymi i prawami człowieka oraz promowanie zrównoważonego rozwoju gospodarczego.
Do 2050 r. opony w całości ze zrównoważonych materiałów
Continental intensywnie pracuje również nad zamianą jak największej liczby surowców w produkcji na materiały zrównoważone. Surowce, które mogą być wykorzystywane w wytwarzaniu opon w przyszłości, obejmują odpady rolnicze, takie jak popiół z łusek ryżu, guma z mniszka lekarskiego, guma z recyklingu czy butelki PET.
Certyfikacja fabryki Continental w Lousado jest kolejnym ważnym krokiem na drodze firmy do wykorzystywania ponad 40% materiałów odnawialnych i pochodzących z recyklingu w swoich oponach do 2030 r. oraz do osiągnięcia całkowitej neutralności klimatycznej do 2050 r. Najpóźniej do 2050 r. wszystkie nowe opony Continental mają być wykonane w 100% ze zrównoważonych materiałów.
Fot. Continental
Komentarze (0)