ReklamaB1 ŚO - sailun-tyres 04.09-04.10 Mirek

Ogumienie

Transport

Pojazdy użytkowe

Warto wiedzieć

ponad rok temu  17.07.2018, ~ Administrator   Czas czytania 4 minuty

Strona 2 z 2

Mimo, że firmy transportowe często nieufnie podchodzą do nowych rozwiązań to globalne trendy pokazują, że wartość rynku telematycznego będzie dynamicznie wzrastać. Zgodnie z danymi uwzględnionymi w raporcie “Global Commercial Telematics Market Outlook 2022” komercyjny rynek telematyki do 2022 roku ma wzrosnąć do prawie 70 mld dolarów przy 20% rocznym wskaźniku wzrostu. Raport potwierdza, że to właśnie logistyka i transport będą mieć kluczowy wpływ na jego rozwój.

Dalsze perspektywy - Rozwój w kierunku rozwiązań IoT

Branża transportowa otwiera się też na rozwiązania dostarczane przez Internet of Things, czyli Internet rzeczy. Zgodnie z raportem “B2B Global IoT Analysis”, przygotowanym przez Boston Consulting Group, do 2020 roku wydatki B2B na technologie, aplikacje i rozwiązania, bazujące na Internecie Rzeczy sięgną 250 mld euro. Jednocześnie wiodącą rolę w tych wydatkach będzie odgrywać transport i logistyka. Według przewidywań nakład na rozwiązania IoT w tej branży w latach 2015-2020 wzrośnie czterokrotnie i za dwa lata wyniesie 40 mld euro.

Zgodnie z raportem PWC “Technologie mobilne w nowoczesnej Polsce – odpowiedzialny rozwój i równe szanse” szacunkowa wielkość mobilnego rynku Internetu Rzeczy w Polsce to około 800 milionów złotych, a tempo jego wzrostu to nawet 40% rocznie. W ciągu najbliższych 5 lat odsetek firm, które będą musiały wykazywać się wysokim poziomem cyfryzacji, aby zachować pozycję konkurencyjną wzrośnie z 33% do 72%. W ten sposób technologie mobilne zmieniają sposób postrzegania tradycyjnych usług, w tym transportu i logistyki.

Jakie korzyści IoT może przynieść branży TSL? Podobnie jak w przypadku telematyki, rozwiązania IoT będą ułatwiać zarządzanie łańcuchem dostaw i logistyką, pomagać w obniżaniu kosztów czy ulepszeniu obsługi.

Czas pokaże, w jakim kierunku będzie rozwijać się branża logistyczna i jak szybko polskie firmy transportowe przekonają się do ułatwień oferowanych przez nowoczesne technologie.

WebEye to czołowy dostawca aplikacji telematycznych, za pomocą których ułatwia swoim partnerom przewozowym, spedycyjnym i logistycznym efektywną organizację pracy. Usługi WebEye są nastawione m.in. na analizę parametrów eksploatacyjnych pojazdów, szybką komunikację oraz zmniejszenie ilości zużytego paliwa. Rozwiązania informatyczne firmy są obecnie dostępne w 14 krajach europejskich.

Komentarze (1)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
do góry strony