– Partnerstwo pozwala na zapewnienie naszym klientom bardziej energooszczędnych i przyjaznych dla środowiska usług transportowych. To właśnie oni wspierają nas w realizacji naszych ambicji osiągnięcia zerowego wpływu netto na klimat w ramach całego naszego łańcucha dostaw – mówi Måns Isacsson, dyrektor ds. logistyki, SKF Sverige.
Celem współpracy jest stworzenie powtarzalnych pętli z gwarantowanymi wolumenami i wysokim stopniem wykorzystania pojazdów, aby zmniejszyć ryzyko finansowe inwestowania w zieloną technologię. W ten sposób projekt pokazuje, że zrównoważona logistyka może być przyjazna dla środowiska i opłacalna. Plan wdrażania pojazdów elektrycznych jest podzielony na etapy. Przepływy będą weryfikowane na początku 2025 r., a praca na pełną skalę planowana jest na połowę roku.
– Zapewniając pełne wykorzystanie przepustowości w obu kierunkach oraz optymalizację ładowania, widzimy nie tylko korzyści dla środowiska, ale także istotną poprawę wydajności eksploatacyjnej. Umowy długoterminowe oraz stabilne wolumeny umożliwiają nam inwestowanie w zieloną technologię, co sprawia, że to partnerstwo jest zarówno zrównoważone, jak i korzystne ekonomicznie – mówi Hampus Ahrén, Dyrektor Operacyjny w Ahréns Åkeri.
– Cieszymy się obserwując, jak wspólne działania wiodących graczy w branży torują drogę dla transportu elektrycznego i na nowo kształtują system logistyczny. Partnerstwo pomiędzy SKF, LOTS i Scania pokazuje, że transport towarów z wykorzystaniem pojazdów w pełni elektrycznych jest możliwy nie tylko w przypadku krótszych tras miejskich, ale także w transporcie długodystansowym i ciężkim – podsumowuje Gustaf Sundell, dyrektor Scania Ventures and New Business.
Fot. Scania Polska S.A.
Komentarze (0)