ReklamaB1 ŚO - nexentire 05.04-31.12 Piotr

Ogumienie

Opony

Opony ciężarowe

Warto wiedzieć

ponad rok temu  12.12.2023, ~ Michał Żak   Czas czytania 4 minuty

Strona 2 z 3

Sposób 4 – ubezpieczenie

Należy zadbać również o ubezpieczenie przewożonego ładunku i jego dopasowanie do konkretnych potrzeb. Dlaczego? Porównując skutki utraty towaru, reputacji oraz wiążące się z tym koszty do wysokości polisy, ubezpieczenie jest zdecydowanie bardzo korzystną opcją.

- Posiadanie ubezpieczenia korzystnie wpływa nie tylko na wizerunek firmy, ale i na poczucie bezpieczeństwa kierowców. Stanowi dowód profesjonalizmu oraz gwarantuje zaufanie klientów, eliminując obawy związane z ryzykiem, na przykład bankructwa firmy – wyjaśnia Beata Gądek.

Sposób 5 – dbałość o dokumentację

Kluczowym krokiem jest także staranne udokumentowanie szczegółów dotyczących przewożonego towaru. Ważne jest, abyśmy posiadali informacje na temat stanu, ilości oraz cech charakterystycznych przewożonego ładunku.

- Solidna dokumentacja to klucz do rozwiązania ewentualnych konfliktów i zabezpieczenia interesów. Stanowi ona dowód potwierdzający straty lub niezgodność towaru z zamówieniem. Zwracajmy szczególną uwagę na dokumenty potwierdzające przejęcie podczas rozładunku. Są one istotne w przypadku ewentualnych roszczeń lub problemów z zapłatą za towar - mówi Beata Gądek, radczyni prawna TC Kancelarii Prawnej.

Sposób 6 – inwestycja w przeszkolenie kierowców

W celu zapewnienia bezpieczeństwa ładunku inwestujmy również w odpowiednie szkolenie kierowców. Powinno ono dotyczyć szczególnie zabezpieczenia towaru, metod ochrony przed kradzieżą oraz postępowania w przypadku utraty ładunku. Czego jeszcze kierowcy mogą dowiedzieć się na takim szkoleniu?

- Skuteczne reagowanie, umiejętne szukanie pomocy czy minimalizowanie ryzyka wystąpienia niebezpiecznych sytuacji podczas transportu - nabyte podczas szkoleń umiejętności radzenia sobie w sytuacjach kryzysowych - będą dla kierowców na wagę złota – dodaje ekspertka TC Kancelarii Prawnej.

Sposób 7 – współpraca z organami ścigania

W przypadku zagrożenia przewożonego towaru priorytetem jest natychmiastowe powiadomienie organów ścigania. W tego typu sytuacjach unikajmy bezpośredniego zaangażowania w potyczki ze złodziejami - samodzielna interwencja może bowiem stanowić ryzyko dla zdrowia lub życia.

- Unikajmy wszelkich starć, zarówno werbalnych, jak i fizycznych. W sytuacjach awaryjnych koncentrujmy się przede wszystkim na swoim bezpieczeństwie oraz wezwaniu odpowiednich służb - mówi Beata Gądek, radczyni prawna z TC Kancelarii Prawnej.

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony