
Oba algorytmy zostały zaprojektowane tak, by uczyć się na własnych błędach i stale się doskonalić. Po odpowiedniej ilości uruchomień, wytwory generatora są tak zwodniczo prawdziwe, że nawet ludzkie oko nie jest w stanie, lub jest w stanie ledwo, odróżnić je od prawdziwych zdjęć.
Intuicyjny interfejs użytkownika aplikacji, oparty na technologii Streamlit, tworzy krótkie cykle rozwojowe i generuje szybkie informacje zwrotne pomiędzy zespołem projektowym a zespołem IT. By projektanci podczas korzystania z tego rozwiązania nie musieli instalować w swych pracowniach zaawansowanego sprzętu komputerowego, komponenty aplikacji AI wymagające dużej mocy obliczeniowej, są uruchamiane w chmurze.
Współpraca człowieka i AI
Kolejną zaletą FelGAN jest to, że oprogramowanie przypisuje każdemu projektowi stworzonemu przez AI wartość matematyczną. Wartości te, nazywane przez programistów „DNA”, mogą być wykorzystane w dowolnym momencie do odtworzenia projektów. Ale to nie wszystko: designerzy Audi mogą również zasilać program własnymi projektami i zdjęciami, dodając je do wirtualnej powierzchni eksperymentalnej. Odbywa się to w oparciu o specjalne algorytmy określające odpowiednie wartości DNA dla obrazów dodawanych przez projektantów.
Często projektanci dopiero w dalszej kolejności wykorzystują poszczególne elementy z kreacji FelGAN, dopracowując je do harmonijnej całości. Oprócz opanowania tradycyjnych narzędzi, decydującą rolę odgrywa tu twórcze oko i doświadczenie zawodowe. Na koniec eksperci z Audi urzeczywistniają wirtualny projekt, produkując na zaawansowanej technologicznie frezarce prototyp felgi z tworzywa sztucznego lub aluminium.
FelGAN został opracowany i wdrożony w ramach współpracy pomiędzy działami IT i designu Audi, bez udziału firm zewnętrznych. Koncern z Ingolstadt demonstruje w ten sposób swoje kompetencje w sektorze oprogramowania, jak również w przyszłościowej dziedzinie AI.
Fot. Audi
Komentarze (0)