ReklamaB1 ŚO - nexentire 05.04-31.12 Piotr

Ogumienie

Opony

Opony osobowe

Opony rolnicze

Warto wiedzieć

WYWIADY

ponad rok temu  03.04.2019, ~ Administrator   Czas czytania 9 minut

Fabryka opon na Węgrzech.

Fabryka opon na Węgrzech.

Strona 2 z 5

Mówiąc dziś o rynku opon do pojazdów osobowych, nie sposób nie wspomnieć o oponach całorocznych, które „z przytupem” zawojowały rynek w ostatnim czasie. Ich popularność wciąż rośnie. Jak Pan postrzega ten rynek i czym Vredestein może się pochwalić w tym zakresie?

To prawda, rzeczywiście wszystkie statystyki sprzedaży ogumienia w Europie pokazują niesłychanie szybki wzrost sprzedaży opon całorocznych. Wpływa na to oczywiście wiele czynników. Najważniejsze wydają się procesy ocieplenia klimatu i związane z tym relatywnie łagodniejsze zimy.

Stała poprawa infrastruktury drogowej w Europie także odgrywa tu rolę. W Niemczech lub w krajach Beneluksu niezwykle rzadko zdarza się dobrze znana nam w Polsce sytuacja, że oto „zima po raz kolejny zaskoczyła drogowców”.

Wreszcie łatwość użytkowania dla odbiorców ostatecznych. Wielu kierowców preferuje sytuację, gdy dzięki oponom całorocznym nie muszą się martwić o sezonową wymianę ogumienia. W Apollo Vredestein od dawna byliśmy świadomi tych zmian i obserwowaliśmy te procesy. Dlatego też właśnie opony całoroczne stanowiły i stanowią ważny dział produkcji. Nasze opony całoroczne Quatrac, których już niebawem siódma generacja pojawi się na rynku, były jednymi z pierwszych opon całorocznych, już w latach 90. Niezależnie wprowadziliśmy na rynek opony całoroczne do suvów, a także bardzo obiecujące produkty całoroczne dla vanów. Interesująco przedstawiają się również opony całoroczne marki Apollo.

Jeżeli chodzi jednak o nasz region Europy, to opony całoroczne są moim zdaniem niezłą alternatywą dla aut i kierowców poruszających się przeważnie w dużych aglomeracjach miejskich lub przejeżdżających relatywnie niewielkie przebiegi, na przykład w „drugim aucie dla rodziny”.

Kierowcy jeżdżący w dalekie trasy i poruszający się na drogach i autostradach pozamiejskich powinni – wedle mego zdania – jednak stosować zawsze ogumienie sezonowe. Osobiście zawsze wybieram zimówki w sezonie zimowym, wiedząc, że przejeżdżam w takich warunkach około 45 tys. km, często jeżdżąc za granicą po drogach w Niemczech, Austrii i Szwajcarii.

Na Waszej stronie internetowej możemy przeczytać: „Jako producent opon klasy premium z siedzibą w sercu Europy doskonale rozumiemy, czego potrzebuje rynek. Innowacje zawsze były dla nas kluczową kwestią, a nasze międzynarodowe centrum badań i rozwoju w Enschede tworzy i testuje opony, które regularnie wygrywają międzynarodowe testy”. Zainteresowały mnie te innowacje. Może Pan przytoczyć kilka przykładów?

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony