Na rynku istnieją Państwo od 25 lat, zatrudniacie ponad 700 osób w 4 zakładach. Trudno powiedzieć na podstawie tych liczb, że branża motoryzacyjna jest w stagnacji. Powiedziałbym wręcz odwrotnie - galopuje do przodu.
Odpowiada Krzysztof Pawlak, Dyrektor ds. Biznesu Oponowego: Nie zaprzeczalnym faktem jest, iż firma Geyer & Hosaja istnieje na rynku od 25 lat. Jesteśmy silnie związani z branżą motoryzacyjną, aczkolwiek nie tylko. Geyer &Hosaja to firma reprezentująca sektor gumowy w Europie.
Jesteśmy producentem opon bieżnikowanych, dywaników samochodowych, systemów bezpieczeństwa ruchu drogowego, wyrobów dla kolejnictwa, rolnictwa, granulatów na bezpieczne place zabaw i powierzchnie sportowe oraz mieszanek gumowych.
Firma od wielu lat dynamicznie się rozwija, zwiększając portfolio swoich produktów, zarówno dla sektora motoryzacyjnego jak i dla pozostałych.
Główną osią Państwa działalności są opony bieżnikowane. Na ich temat słyszeliśmy różne opinie i zazwyczaj nie były one przychylne. Przede wszystkim mowa jest o tym, że taka opona jest mniej bezpieczna od nowej. A Państwa zdaniem?
Bieżnikowanie opon dla Geyer &Hosaja jest bardzo ważną częścią naszej produkcji w skali firmy. Dedykowaliśmy dla tego biznesu dwa zakłady produkcyjne w Polsce. Siedziba główna Mielec oraz zakład w Warce pod Warszawą.
Ideą opony bieżnikowanej jest oddanie drugiego życia oponie zapewniając jej bezpieczne i komfortowe użytkowanie. Nie zgodzę się z tezą iż bieżnikowane opony są mniej bezpieczne niż nowe. Oczywiście, decydując się na zakup opony bieżnikowanej należy wybrać odpowiedniego producenta. Geyer & Hosaja stawia na jakość swoich produktów, poczynione przez nas inwestycje w urządzenia prześwietlające karkas, kwalifikujące oponę do bieżnikowania oraz pozostałe elementy linii technologicznej zapewniają wysoki standard bieżnikowanej oponie. W naszym kraju pokutuje pogląd o złej jakości bieżnikowanej opony, spowodowane to jest bieżnikowaniem opon przez firmy, które znacząco mniejszą uwagę przykładają do jakości. Niestety przez tego typu działania, konsekwencje złej opinii odczuwa cała branża. W naszym kraju jest kilka bieżnikowni produkujących opony pewne, sprawdzone i gwarantujące bezpieczeństwo użytkowania a wśród tych firm Geyer & Hosaja pretenduje do miana lidera.
Czym różnią się dwie metody bieżnikowania tzn. „na zimno” oraz „na gorąco”?
Komentarze (1)