ReklamaB1 ŚO - nexentire 05.04-31.12 Piotr

Części i regeneracja

Układ hamulcowy i zawieszenie

ponad rok temu  02.11.2022, ~ Michał Żak   Czas czytania 2 minuty

Strona 2 z 2

Inne zalecenia

1. Podczas doboru sprężyn należy ustalić dokładny typ, który będzie odpowiedni do danego samochodu. Chodzi o to, by sprężyny na osi przedniej i tylnej miały tę samą charakterystykę i aby samochód nagle nie był wyższy z jednej strony.

2. Wysokość sprężyn w stanie spoczynku (po wyjęciu z pudełka) nie zawsze przekłada się na ich wysokość w pozycji roboczej (po zamontowaniu). Ze względu na różne technologie produkcji sprężyny mają odmienną charakterystykę. Niektóre pod obciążeniem „zgniatają się” prawie o połowę. Inne – w znacznie mniejszym stopniu.

Fot. Lesjöfors

GALERIA ZDJĘĆ

Pęknięta sprężyna zawieszenia i…?

Komentarze (3)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~ Znawca 3 4 miesiące temu Na równej drodze i nie w połowie tylko pół zwoju sprężyny na dole w kielichu pękło a huk był jak z armaty za 2 tygodnie z drugiej strony to samo.
    oceń komentarz zgłoś do moderacji
  • ~ janek 2 5 miesięcy temu Brednie, mi pękła sprężyna w różnych autach i nie w połowie a tylko końcówki sprężyn i był taki huk że masakra, więc różnie to jest czasem pyknięcie a czasem huk jak diabli.
    oceń komentarz komentarz zgłoszony do moderacji
  • ~ Gutek71 1 ponad rok temu Niedawno pękła mi sprężyna na płaskiej (równej z asfaltem ) studzience i było tylko puk, za chwilę znów puk. Pojechałem na ,,trzepaki" - diagnostanic nie zobaczył, wszystko ok ale w pewnym momencie mówi,, może tą sprężyna pękła,,? Nie był pewien.Pojechalem do swojego mechanika, ten tylko spojrzał od spodu i stwierdził- Tu masz 5 zwojów a na drugiej 7 . Co robimy ? No co ? Wymieniaj bo auto ma jeździć a nie stać!
    oceń komentarz zgłoś do moderacji
do góry strony