ReklamaB1 ŚO - nexentire 05.04-31.12 Piotr

Ogumienie

Serwis ogumienia

9 miesięcy temu  20.09.2023, ~ Administrator   Czas czytania 7 minut

Strona 4 z 5

wybór materiału ciężarka - można wybrać cynk, ołów i stal - to zapewni precyzję każdego wyważenia 

Myślisz, że to zbędny bajer, bo i bez tego wiesz jak dobrze wyważać? Pamiętaj o tym, że ciężarki z żelaza i cynku są lżejsze - dlatego też są większe.  

Wybór typu materiału nieznacznie zmienia wyniki wyważania, ponieważ ciężarki z żelaza/cynku są lżejsze niż te z ołowiu dlatego są większe, a wyważarka uwzględnia te różnice podczas obliczania niewyważenia.

  • opcja SPLIT - podział ciężarka na dwie części - łatwiej ukryjesz go za ramionami felgi!

Sam pewnie widzisz, że coraz więcej aut przyjeżdżających do Twojej wulkanizacji ma duże, ładne koła. Takie 18 czy 19-tki wyglądają po prostu dobrze. 

Tylko teraz wyobraź sobie, że musisz przykleić pasek ciężarka. Ukryć za ramionami felgi czasem bywa ciężko. A taki pasek przyczepiony do powierzchni felgi, zwłaszcza dużej, wygląda po prostu słabo. I właśnie po to lepsze wyważarki mają funkcję SPLIT. Czyli - opcję pozwalającą na podział paska ciężarka na 2 mniejsze i przyklejenie tego gdzie trzeba. 

  • laserowy wskaźnik punktu klejenia - maszyny posiadają wskaźnik laserowy, który sam wskaże miejsce klejenia ciężarka. 

Laser dokładnie wskaże Ci punkt klejenia ciężarka - nie musisz go już sam szukać! Owszem, Ty pewnie wiesz jak to zrobić, ale po co tracić czas na szukanie? Skoro można to zrobić automatem?

Podsumowanie - czy warto dopłacać za wyważarkę klasy premium?

To zależy! Pomyśl, czego oczekujesz. Szukasz niedrogiej wyważarki, ale takiej która zapewni komfort obsługi? Wybierz “automat”, ale budżetowej marki. Prowadzisz wulkanizację, potrzebujesz wyważarki która przyspieszy Twoją pracę? Sprawdź propozycje klasy premium. Oponami zajmujesz się rzadko, a chcesz zapłacić możliwie mało za urządzenie? 

Dlaczego? Jest tańsza niż premium.

Jednak dobrej marki wyważarka do kół zapewni Ci precyzję wyważeń. A także powtarzalność każdego wyważenia. A poza tym względny komfort użytkowania - w przypadku wyważarek automatycznych

Wady? Przede wszystkim znacznie gorsze wyposażenie niż w przypadku maszyn klasy premium. Owszem, będą miały wszystko to, czego wulkanizator może potrzebować do względnie komfortowego działania, ale na tym koniec.

Kolejna sprawa - tempo pracy. Twojej pracy. Czas cyklu pomiaru w standardowych, typowych wyważarkach do kół to 8 sekund. W wyważarkach klasy premium jest to 5.5 sekundy.

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony