ReklamaB1 ŚO - nexentire 05.04-31.12 Piotr

Ogumienie

Serwis ogumienia

Opony

Warto wiedzieć

Wywiady

ponad rok temu  06.12.2019, ~ Administrator   Czas czytania 1 minuta

Piotr Sarnecki, dyrektor Polskiego Związku Przemysłu Oponiarskiego.

Piotr Sarnecki, dyrektor Polskiego Związku Przemysłu Oponiarskiego. Fot. Piotr Łukaszewicz

Strona 1 z 1

- Pokazujemy korzyści z biznesu opartego o jakość, a nie o rywalizację czasem usługi czy ceną - mówi Piotr Sarnecki, dyrektor Polskiego Związku Przemysłu Oponiarskiego.

PZPO prowadzi projekt certyfikacji serwisów ogumienia. W Polsce działa blisko 12 tys. serwisów zajmujących się oponami – to tyle, ile w dużo większych krajach europejskich. Niestety, bardzo zróżnicowany jest w nich poziom obsługi i kultury technicznej. Brakuje też jednolitego systemu szkoleń. Zbyt wiele warsztatów wymienia opony w sposób absolutnie niedopuszczalny, często na siłę. To powoduje rozciąganie i naderwania warstw wewnętrznych opony, a nawet rozerwanie stopek – czyli tych części, które przenoszą siły z opony na felgę.

Kolejne serwisy decydują się na udział w tym projekcie. O szczegółach mówi Piotr Sarnecki.

Komentarze (4)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~ luki 4 ponad rok temu W warszawie jest tylko 1 zgłoszony warsztat i to (pod warszawą). Warsztaty które są uznane za najlepsze w 2 przypadkach z 3 które sprawdziłem mają chiński sprzęt marnej jakości.
    oceń komentarz zgłoś do moderacji
  • ~ Krzysztof 3 ponad rok temu Certyfikat nie obejmuje jakości i fachowości usług a prawo własności czy najmu lokalu, sprawy zatrudnienia, i inne bzdety. Pan Piotr S. ma przerost ambicji i zamiast efektu śnieżnej kuli będzie bryja pośniegowa. Do tego ciągłe kontrole zewnętrzne z PZO i coroczne opłąty. Wyciąganie pieniędzy z serwisów które i tak najczęściej jadą na minimalnym zysku. Panie Piotrze nie wiszący na ścianie Certyfikat za 1000 zeta czy więcej a uznanie wśród klientów i ich przywiązanie do serwisu, ich zadowolenie z usług i kontaktu z zaufanymi mechanikami, szefostwem itd. Zejdźmy na ziemię - rynek robi najlepszą weryfikację a nie certyfikaty.
    oceń komentarz zgłoś do moderacji
  • ~ Karol 2 ponad rok temuocena: 100%  Coraz głupsze to społeczeństwo musi się robić, jak ludzie mają takie pomysły. Później jeszcze urząd jakiś trzeba powołać żeby pilnować tych co będą te certyfikaty przydzielać...
    oceń komentarz zgłoś do moderacji
  • ~ tbnq 1 ponad rok temuocena: 100%  K.... ,niedługo będzie certyfikat na babcię klozetową
    oceń komentarz zgłoś do moderacji
do góry strony