ReklamaB1 ŚO - nexentire 05.04-31.12 Piotr

Ogumienie

Marketing w warsztacie

Układ hamulcowy i zawieszenie

ponad rok temu  28.02.2023, ~ Michał Żak   Czas czytania 2 minuty

Strona 1 z 1

Akademia Praktycznych Umiejętności to eksperci w dziedzinie układów mechanicznych i elektrycznych pojazdów oraz wiodący zespół szkoleniowy dla producentów samochodów i ASO. Teraz dołączają do grona partnerów Akademii Oponiarskiej PZPO.

Polski Związek Przemysłu Oponiarskiego (PZPO) ma nowego partnera w ramach Akademii Oponiarskiej. Eksperci od opon wspólnie z ekspertami od mechaniki z Akademii Praktycznych Umiejętności (APU) przygotowali nowe programy szkoleniowe, w tym unikalne na rynku szkolenia z opon motocyklowych i mechaniki tylnej osi motocykla. Dostępne są szkolenia 1 lub 2-dniowe, które obejmują nie tylko naukę prawidłowej wymiany opon do motocykli, ale też zasady doboru opon do wybranego modelu czy elementy konstrukcyjne opon.

Wszystkie szkolenia Akademii Oponiarskiej mają miejsce w nowoczesnym, klimatyzowanym budynku, z doskonale wyposażonymi salami treningowymi, z nowoczesnymi wyważarkami, montażownicami, stanowiskami do naprawy opon, sprzętem do obsługi czujników ciśnienia oraz podnośnikiem w tym dla motocykli, a także salą szkoleń́ teoretycznych. Jest to pierwszy w Polsce niezależny ośrodek szkoleniowy branży oponiarskiej, który umożliwia planowe kursy dla serwisantów opon oraz zdobycie odpowiednich kwalifikacji. Także ośrodek szkoleniowy Akademii Praktycznych Umiejętności w Międzychodzie pod Poznaniem to nowoczesne zaplecze do szkoleń z obsługi mechanicznej pojazdów.

Dzięki współpracy z Akademią Praktycznych Umiejętności powstają także wyczekiwane przez rynek szkolenia z obsługi samochodów elektrycznych i hybryd – praca z wysokimi napięciami oraz układami 48V.

– Opony przy jeździe z prędkością autostradową obracają się ponad 1000 razy na minutę. Są trzecim najszybciej kręcącym się elementem w motocyklu, po wałku silnika i przeniesieniu napędu – ale jedynym z tej trójki nie zrobionym z metalu. To oznacza, że margines na błędy produkcyjne i serwisowe jest bardzo mały, a odpowiedzialność serwisu bardzo duża. Na naszych drogach widzimy coraz więcej jednośladów, a bezpieczeństwo ogumienia jest w tym przypadku jeszcze ważniejsze – nie ma tu żadnego marginesu błędu. Tymczasem zasady dotyczące opon do motocykli są jeszcze mniej spopularyzowane niż w przypadku opon samochodowych – mówi Piotr Sarnecki, dyrektor generalny Polskiego Związku Przemysłu Oponiarskiego (PZPO).

– My jesteśmy ekspertami od układów mechanicznych i elektrycznych w pojazdach, a PZPO od opon. Wspólna oferta, którą cały czas poszerzamy, to kompleksowe programy szkoleniowe. Dzięki dedykowanym ośrodkom szkoleniowym w Piechaninie i Sochaczewie mamy dużą elastyczność w dostosowywaniu modułów szkoleniowych do specyficznych potrzeb klientów – zapewnia Rafał Kosiński, prezes APU.

Do grup szkoleniowych można zapisywać się na stronie www.akademiaoponiarska.pl.

Fot. PZPO

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony